ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶43737 |   _  | info@karajparsclinic.com
داخلی :
کلینیک پارس,متخصص داخلی,متخصص داخلی در کرج,متخصص داخلی فردیس ,متخصص داخلی ملارد,بهترین متخصص داخلی در کرج ,بهترین متخصص داخلی در فردیس ,بهترین متخصص داخلی در ملارد,اندوسکوپی ,کولونسکوپی ,تست ریه

کلینیک تخصصی داخلی :

اهداف:کلیه اعضای این گروه خود را متعهد به حرکت در جهت رشد و تعالی و ارتقا کیفیت درمانی می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

متخصص داخلی وظیفه دارد که با دانش علمی و بالینی خود عمدتا برای بزرگسالانی که طیف گسترده ای از مشکلات مربوط به اندام های داخلی را دارند، اقدامات مراقبتی و درمانی را ارائه می دهد. عمده شهرت پزشک متخصص داخلی بخاطر توانایی تشخیص انواع اختلالات و مشکلات مربوط به بیماران است. آن ها به گونه ای آموزش دیده اند که بیماری های مزمن و شایع را پس از تشخیص درمان می کنند یا بیماران را به نزد متخصص مربوطه ارجاع می دهند و بعد از آن پزشک داخلی به عنوان مشاور برای درمان بیماری فرد اقدامات لازم را انجام می‌دهد.این گروه از پزشکان می‌توانند یک بیمار مبتلا به چندین نوع بیماری را تحت درمان داشته باشند. معمولا اگر متخصص با معاینه های فیزیکی مانندبررسی وضعیت بدنی و نحوه حرکت،گوش کردن به صدای قلب ،گوش دادن به صدای تنفس و.... به تشخیص دقیقی نرسد، باید آزمایش‌های غربالگری مانند آزمایش خون، ادرار یا آزمایش‌های پاراکلینیکی مانند تصویربرداری تجویز کند.

تفاوت متخصص داخلی و پزشک عمومی چیست؟

متخصص داخلی و پزشک عمومی هر دو پزشکان مراقبت های اولیه هستند اما متخصص داخلی با پزشک عمومی تفاوت هایی نیز دارند. . در حالیکه آموزش های خاص به متخصصان داخلی کمک می کند تا آنها بتوانند بیماری خاص را درمان کنند و متخصص داخلی فقط با بزرگسالان سر کار دارد اما پزشکان عمومی کودکان و نوجوانان را هم تحت درمان دارندو این دو یکسان نبوده و متخصص داخلی در حیطه‌ی شناخت و درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه‌های گوناگون بدن نسبت به پزشکان عمومی تخصصی‌تر عمل می‌کند. برخی افراد دکتر متخصص داخلی را به‌عنوان پزشک مراقبت‌های اولیه انتخاب کرده و برای مراقبت‌های معمول و انجام معاینات سالانه به این پزشک مراجعه کنند. بسیاری از بیماران نیز در زمان بروز مشکلی خاص به دکتر داخلی مراجعه می‌کنند.

برای مثال می توان به موارد زیر جهت مراجعه به پزشک داخلی اشاره نمود:

. انواع مشکلات قلبی و عروقی

. ابتلا به فشار خون

. ابتلا به چربی و قند خون

. دیابت، ، سیگار، چاقی، افسردگی، اضطراب،هپاتیت

. برنامه ریزی رژیم غذایی به منظور درمان انواع چاقی و لاغری

. بروز بیماری های عفونی مختلف در بدن

. بررسی و تشخیص انواع عارضه کم خونی و یا کمبود آهن

. ناهنجاری ها و بیماری های ریوی و تنفسی شامل ( تنگی نفس و آسم و برونشیت مزمن یا عفونت های حاد تنفسی )

. مشکلات و بیماری های گوارشی و کلیه و کبد مانند شامل ( درد شکم ،سوء هاضمه و بیماری های روده و صفرا،کبد چرب)

. پیشگیری، غربال گری و تشخیص زودرس انواع سرطان

. درمان انواع بیماری های مفاصل و روماتیسمی

. انواع اختلالات غدد داخلی و هورمونی

. ابتلا به کم کاری یا پرکاری تیروئید

. بیماری های کلیوی 

. انواع دردهای مزمن و زخم ها

. طب نوجوانان وجوانان

. طب سالمندان 


نکات مهم :

  • . نکات مهم اگر اولین بار است به پزشک متخصص داخلی مراجعه می کنید، در صورت داشتن پرونده پزشکی قبلی ، حتما انرا همراه داشته باشید.
  • . در اولین ملاقات در صورتی که به دلیل بیماری های دیگر یا همین بیماری دارو مصرف می کنید، حتما داروهای مصرفی خود را به همراه داشته باشید تا دکتر متخصص، از تجویز داروهای تکراری و یا تداخل   دارویی جلوگیری نماید.

. وضعیت روحی و جسمی خود در روزهای گذشته و یا طی روند قبلی درمان را بیان کند تا پزشک بداند که این روش درمانی و داروها چه عوارض احتمالی را برای شما ممکن است به همراه داشته باشد.

  • خدمات متخصص داخلی کلینیک پارس:

. ارائه خدمات تشخیصی و درمانی بیماری های داخلی مانند:

. تیروئید

. غدد

. اندوسکوپی

. کولونسکوپی

. درمان بیماری های گوارشی

. تست ریه

. درمان بیماری های ریه

. درمان بیماری های دیابتی

تنظیم فشارخون(کنترل فشار خون)