ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶79282 |   _  | info@karajparsclinic.com
رادیولوژی :
کلینیک پارس,رادیولوژی ,رادیولوژی در کرج,رادیولوژی در فردیس, رادیولوژی در ملارد,بهترین مرکز رادیولوژی در کرج,بهترین مرکز رادیولوژی در فردیس,بهترین مرکز رادیولوژی در ملارد,OPG,IVP,عکس رنگی رحم,عکس رنگی کلیه,عکس جنرال رادیولوژی

رادیولوژی:

اهداف:کلیه اعضای این گروه خود را متعهد به حرکت در جهت رشد و تعالی و ارتقا کیفیت درمانی می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

رادیولوژی چیست؟

  • رادیولوژی از دو کلمه رادیو که به معنی موج تابش یا اشعه است و لوژی که به معنی بیان است تشکیل شده است. یعنی مطالبی که از زبان اشعه بیان می شود. رادیولوژی تصویری است که با اشعه ایکس تهیه می شود. بد نیست بدانید که اشعه ایکس از تمام مواد عبور می کند و باعث درد و خونریزی در بدن نمی شود.

رادیولوژی یک تخصص پزشکی است که طی آن به منظور تشخیص بیماری های مختلف، از اعضای بدن تصویربرداری می شود. رادیولوژیست‌ها، پزشکی (MDs) هستند که آموزش تخصصی برای تفسیر تصاویر پزشکی به منظور تشخیص عارضه‌های مختلف را دارند در حالی که تکنسین‌های رادیولوژی متخصصان تصویربرداری پزشکی هستند که با استفاده از تجهیزات خاص، تصاویر را تولید می نمایند و تجهیزات را  مدیریت می‌کنند. رادیولوژیست‌ها این تصاویر را تفسیر می‌کنند و به پزشکانی در زمینه جراحی، متخصص اطفال، زنان و زایمان، پزشکان داخلی و اعضای تیم درمان بیمار، ارائه می دهد.


  • روش های متعددرادیولوژی:

. رادیوگرافی: برای بررسی اندام های مختلف بدن به کمک مواد مختلف انجام می شود. یکی از روشها آنژیو کاردیوگرافی است که در این روش لوله های باریک را از رگهای مختلف بدن وارد می کنند و به حفره های معینی از قلب می رسند. به کمک رادیوگرافی می توان حفرات درونی قلب و دریچه ها را بررسی کرد.

. سی تی اسکن  یا توموگرافی کامپیوتری :استفاده از اشعه ایکس بصورت باریکه های لیزر. اشعه ایکس برای تصویربرداری از استخوان ها، قفسه سینه و شکم می باشد و در مواردی شامل لخته شدن خون ، خونریزی داخلی و پارگی آپاندیس استفاده می شود.

. (MRI) ام آرآی :استفاده ازمیدان‌های مغناطیسی قوی و امواج رادیویی. برای تشخیص مشکلات عصبی و اختلالات، برای ایجاد عکس از بافت های داخلی بدن یا آناتومی بدن.

. سونوگرافی :استفاده از امواج صوتی (انرژی صوتی) .بی خطرترین روش تصویربرداری استفاده از سونوگرافی می باشد. به صورت تصاویر در مانیتورقابل رویت می باشد :

  • - سونوگرافی سینه اغلب می‌تواند کیست سینه را از توده تشخیص دهد.
  • - سونوگرافی قلب (اکوکاردیوگرام) می‌توان برای ارزیابی دریچه‌های قلب، حرکت قلب، پریکارد (پوشش داخلی قلب) و موارد دیگر استفاده کرد
  • - برای ارزیابی گره‌های تیروئید نیز می‌توان از سونوگرافی تیروئید استفاده کرد
  • - سونوگرافی شکم اغلب برای بررسی سنگ کیسه صفرا و همچنین سایر شرایط پزشکی استفاده می‌شود

- سونوگرافی لگن به طور معمول برای بررسی کیست تخمدان استفاده می‌شود

. ماموگرافی:یکی از روش های تشخیص سریع بیماری سرطان سینه به وسیله ی تابش پرتوهای خفیف اشعه ایکس می باشد. به طور معمول در مواردی که مراجعه کننده دارای علایمی از جمله درد ، تشخیص توده ، پوسته پوسته شدن سطح سینه یا فرورفتگی و سایر ناهنجاری های مربوط به سینه باشد پزشک برای اطمینان از نوع عارضه ماموگرافی را توصیه میکند.

. فلوئوروسکوپی: برای بررسی اعضای بدن مانند روده ، قلب ، دستگاه ادراری و همچنین مشاهده رگهای خونی و توده های غیر عادی در بافتها از فلوروسکوپی استفاده می شود.

. سریوگرافی و سینماتوگرافی:  به کمک این تکنیک می توان اعضای متحرک مانند ضربان قلب، کار معده و … را بررسی نمود

. پزشکی هسته ای:برای به دست آوردن اطلاعاتی ازمراحل بیماری سرطان ، بررسی جریان خون و عملکرد قلب از این روش استفاده می شود. برای این کار ماده رادیواکتیو به بیمار تزریق می شود.

یکی از مهم‌ترین مزایای علم رادیولوژی، تشخیص و درمان دو علت مهم مرگ‌ومیر در دنیا، یعنی بیماری‌های قلبی و انواع سرطان‌ها می‌باشد.


 خدمات رادیولوژی کلینیک پارس:

. دستگاه OPG:
. عکسبرداری از دندان
. سفالوگرام یا سفالومتری


. عکس های جنرال رادیولوژی :
. عکس رنگی رحم( HSG)
. عکس رنگی کلیه ها(IVP)