ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶43737 |   _  | info@karajparsclinic.com
سونوگرافی :
کلینیک پارس ,سونوگرافی,سونوگرافی در کرج ,سونوگرافی در فردیس,سونوگرافی در ملارد,سونوگرافی رحم ,سونوگرافی کلیه ,سونوگرافی مثانه,سونوگرافی بارداری,

کلینیک سونوگرافی :

  • اهداف:کلیه اعضای این گروه خود را متعهد به حرکت در جهت رشد و تعالی و ارتقا کیفیت درمانی می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

سونوگرافی چیست ؟

یکی از روش های تشخیص بیماری در پزشکی ، استفاده از سونوگرافی است . دستگاه سونوگرافی از طریق ارسال امواج صوتی با فرکانس بالا که به آن اولتراسوند نیز می گویند ، تصویر اندام های داخلی بدن را ارائه می دهد . سونوگرافی روشی غیرتهاجمی ، بدون درد و بی خطر است که برای زن ، مرد و کودکان قابل انجام است . انواع مختلفی از سونوگرافی هست که بسته به نیاز بیمار و نظر پزشک برای تشخیص بیماری ها به کار می رود . سونوگرافی به پزشک کمک میکند تا علائم زیر را ارزیابی کند: درد ،تورم،عفونت

رایج ترین اعضاء بدن برای سونوگرافی:

. سونوگرافی شکم و لگن : در این روش تصویربرداری از اندام ها و سیستم‌های شکم انجام می شود . سونوگرافیست ها می‌توانند توسط این تصویربرداری به پزشکان در تشخیص سنگ مثانه ، سنگ صفرا ، سنگ کلیه ، طحال ، کبد ، پانکراس ، لوزالمعده ، آپاندیس ، غدد فوق کلیوی ، غدد لنفاوی ، اماء و احشاء لگنی ـ که مثانه ، رحم ، تخمدان و پروستات و تومورها  در طیف وسیعی از شرایط پزشکی کمک کنند.

. سونوگرافی پستان : در سونوگرافی های پستان از فرکانس ها و مبدل های تخصصی برای ایجاد تصاویر تشخیصی از بافت پستان استفاده می شود. در این نوع معاینه تشخیصی از اشعه X استفاده نمی شود. بنابراین نسبت به ماموگرافی کم تهاجمی تر بوده و یک مکمل مفید برای ماموگرافی می باشد.

. سونوگرافی زنان و زایمان : تکنسین های سونوگرافی Obstetric تصاویری از جنین در رحم را ثبت می کنند. این نوع سونوگرافی قبل از تولد که همچنین به نام سونوگرام نیز خوانده می‌شود ، آزمایش تشخیصی غیر تهاجمی است که از امواج صوتی استفاده نموده تا تصویری بصری از جنین ، جفت ، رحم و همچنین سایر اندام های لگن مادر ایجاد کند.
همچنین ، این تکنسین ها دانش خاصی در مورد دستگاه تولید مثل زن دارند که از مهارت تصویربرداری آنها می توان برای تشخیص بسیاری از شرایط دستگاه تناسلی و ادراری استفاده نمود .

. اکوکاردیوگرافی : در اکوکاردیوگرافی تکنسین ها به طور ویژه‌ای از این دستگاه برای ایجاد تصاویر قلب و نظارت بر عملکرد و ظرفیت آن استفاده می کنند.

 .سونوگرافی عروقی : در سونوگرافی های عروقی متخصصین ، تصویربرداری از رگ های خونی ، دستگاه گردش خون ، شریان ها و رگ های خونی کوچک تر انجام می دهند .

. سونوگرافی عضلانی و اسکلتی : سونوگرافان اسکلتی-عضلانی با پزشکان ارتوپدی همکاری می‌کنند و تصاویر تشخیصی مفاصل ، اسکلت ، رباط و عضلات را ایجاد می کنند.

 

خدمات سونوگرافی کلینیک پارس:

ارائه تمای خدمات سونو گرافی از جمله:

. سونوگرافی شکم و لگن

. سونوگرافی رحم و ضمائم،کلیه،مثانه،مجاری ادراری،انواع سونوگرافی بارداری،از جمله غلبار گری های  ntو آنومالی,ترانس واژینال بارداری و غیر بارداری،پروستات،

.انواع سونوگرافی های داپلر،نسوج نرم و هیپ، پستان ، غیره ... در این بخش انجام می گردد

. سونوگرافی تیروئید