ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶43737 |   _  | info@karajparsclinic.com
قلب و عروق :
کلینیک پارس,قلب و عروق,متخصص قلب و عروق,متخصص قلب و عروق در کرج,متخصص قلب و عروق درفردیس,نوار قلب در فردیس ,نوار قلب در کرج,نوار قلب در ملارد,متخصص قلب در کرج,متخصص قلب در ملارد ,نوار قلب در ملارد,ویزیت متخصص قلب و عروق ,اکوکاردیوگرافی داپلر,نوار قلب در ف

کلینیک تخصصی قلب و عروق:

اهداف:کلیه اعضای این گروه خود را متعهد به حرکت در جهت رشد و تعالی و ارتقا کیفیت درمانی می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

متخصص قلب و عروق (کاردیولوژیست) کیست و چه کار هایی انام می دهد؟

  • متخصص قلب و عروق، پزشکی است که در درمان بیماری‌های سیستم قلبی و عروقی تخصص دارد.

قلب و عروق شاخه‌ای از طب داخلی است. متخصص قلب همان جراح قلب نیست. جراح دارای توانایی شکافتن قفسه سینه و انجام جراحی عمل قلب باز را دارد. در حالی که توانایی متخصص قلب، در تشخیص و درمان بیماری‌های سیستم قلب و عروق است. متخصص قلب خوب، آزمایشات مربوطه را انجام خواهد داد و ممکن است برخی از روش‌ها مانند کاتتریزه شدن قلب، آنژیوپلاستی یا قرار دادن ضربان ساز را انجام دهد.بیماری‌های قلبی فقط مختص قلب هستند. در حالی که بیماری‌های قلبی عروق بر قلب، رگ‌های خونی یا هر دو دلالت می‌کند.

بیماری‌های شایع و مسائل سلامتی که متخصص قلب و عروق درمان می‌کند، عبارت هستند از:

  • بیماری‌های قلبی و عروقی، نقص متخصص قلب می‌تواند درد قفسه سینه، فشار خون بالا، نارسایی قلبی و همچنین مشکلات دریچه‌های قلب،نارسایی قلب الکتروفیزیولوژی ، عروق خونی و سایر مشکلات قلبی و عروقی بیماری های عروق کرونر،بیماریهای درمان کند. وی می‌تواند آزمایش‌هایی مانند نوار قلب،اکوکاردیوگرام و سی تی (توموگرافی کامپیوتری) را برای بیمار بخواهد که بفهمد مشکل چیست.

با تشخیص درست، می‌تواند دارو تجویز کند، به شما کمک کند ورزش و عادات غذایی سالم‌تری را شروع کنید یا کاتتریزاسیون قلبی انجام دهید‌های مادرزادی قلب، حملات قلبی، بیماری عروق کرونر، آریتمی قلبی و نارسایی قلبی.

  • برخی از اطلاعات اولیه می‌تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد سلامت قلب و عروق به متخصص قلب شما بدهد، مانند:

کنترل فشار خون، وزن، قلب، وضعیت ریه‌ها و رگ‌های خونی

چه زمانی باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کرد؟

  • . تنگی نفس:
  • یکی از مهمترین علائم بیماری های قلب و عروق، تنگی نفس است. تنگی نفس در زمان کار، در حالت خوابیده، ورم پا همراه با تنگی نفس نشانه از بیماری قلبی است. این علامت خطرناک است و اگر سریعا تحت درمان متخصص قلب و عروق قرار نگیرید می تواند عوارض جبران ناپذیر را به دنبال داشته باشد.


. ناراحتی در قفسه سینه :

یکی از علامتهایی که نشان دهنده ناهنجاری در سرخرگ قلب است همین خستگی در قفسه سینه است البته این بدان معنا نیست که هر ضعف در قفسه سینه به معنی بیماری قلبی است ولی باید به این مورد هم شک کرد. در صورتی که این ناراحتی با فعالیت بیشتر شده و به سمت پشت جناغ می رود، نشان از بیماری قلبی است که شدت بیماری و درمان را پزشک قلب و عروق تعیین می کند.


. خستگی زودرس:

قلبی که دچار نارسایی شده باشد نمی تواند به خوبی به تمام بدن خون‌رسانی کند در نتیجه اکسیژن و مواد غذایی کافی به اندام ها بدن نمی رسد. در چنین حالت بدن انسان سریع دچار ضعف شده و خستگی زودتر از موعد فرا می رسد. متخصص قلب و عروق با کمک آزمایش هایی می تواند این نارسایی و ناهنجاری های قلبی را تشخیص داده و درمان نماید.


. تپش قلب:

اضطراب، استرس، فعالیت های زیاد، بیماری های وراثتی و … از جمله مواردی هستند که منجر به تپش قلب می شوند. گاهی اوقات دیده شده است که افراد در زمان استراحت به صورت ناگهانی دچار تپش قلب می شوند که به این حالت آریتمی قلبی می گویند. با توجه به این که تپش قلب بر روی پمپاژ خون و سلامت بافت قلب تاثیر می گذارد لذا در اولین فرصت باید درمان تحت نظر متخصص قلب و عروق را آغاز نمود.


. ابتلا به سرگیجه:

سرگیجه می تواند دلایلی مختلفی داشته باشد. حتی یک فشر روانی نیز می تواند منجر به این حالت در شما بشود. اما این علامت، نشانی از بیماری و نارسایی قلبی نیز خواهد بود. اگر شما تاکنون مشکلی و بیماری خاصی نداشته اید که باعث سرگیجه بشوند، باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا سلامت قلب را بررسی نمایند. حال اگر مطمئن شدید که قلب شما بیماری ندارد باید علت سرگیجه را در سایر اندام های بدن جست و جو نمود.


. عرق سرد:

یکی از شایع ترین علائمی که در بیماران قلب دیده می شود، عرق سرد است که با علائم دیگر هم همراه خواهد بود. از آنجایی که در افراد دیابتی هم ممکن است عرق سرد بر روی بدن دیده شود لذا برای این که مطمئن شوید این علامت، به معنی نارسایی قلب است یا خیر باید به وضعیت تپش قلب خود توجه داشته و از متخصص قلب و عروق بخواهید که تست هایی را برای شما انجام دهد.


 وظایف متخصص قلب و عروق:

  • متخصص قلب و عروق در ابتدا باید آزمایش های لازم و تست های مربوط به تعیین وضعیت قلب بیمار را انجام دهد و تا قلب از این که نتیجه آزمایش ها مشخص نشده است، حدس های ذهنی خود در مورد بیماری را بیان نکند تا موجب نگرانی بیمار نشود. استرس می تواند وضعیت قلب را بدتر کرده و در نتیجه نتیجه آزمون خطا خواهد داشت.

  • سپس پزشک قلب و عروق آزمایشات را بررسی کرده و معاینات فیزیکی را بر روی بیمار انجام می دهد. لازم است یک پرونده پزشکی برای بیمار تشکیل شود. این پرونده شامل مجموعه آزمایش ها و تست های انجام شده، نتیجه معاینات فیزیکی، روش درمان، دوره درمانی، وضعیت بیمار تا شرایط فعلی و … خواهد بود. علت نیاز به پرونده پزشکی این است که اگر بیمار در حین درمان تصمیم گرفت که به متخصص قلب و عروق دیگر مراجعه کند و یا اگر پزشک قلب و عروق لازم دانست که در حین درمان، از متخصصین دیگر هم کمک بگیرد، این پرونده پزشکی می تواند گزارش کاملی از وضعیت بیمار را ارائه کند.

  • ممکن است که دکتر قلب و عروق در حین درمان تصمیم بگیرد که روش درمانی را تغییر دهد. در این صورت بیمار باید تابع نظر وی باشد. عاقلانه ترین کار این است که متخصص قلب و عروق قبل از این که یک روش درمانی را آغاز نماید، شرایط بیمار و نتایج آزمایشات را به خوبی بررسی کرده و سپس تصمیم نهایی را نحوه درمان اتخاذ کند.


  • . متخصص قلب و عروق باید تا جایی که امکان دارد، درمان دارویی و غیر جراحی را برای بیمار در نظر بگیرد. جراحی آخرین گزینه انتخابی است و در زمانی اعمال می شود که روش های دیگر بر روی بیمار جواب ندهد. برای مثال ممکن است متخصص قلب و عروق تنها به تغییر سبک زندگی و تجویز چند دارو اکتفا کند.

 

معاینات آزمایش های لازم و تست های مربوط به تعیین وضعیت قلب :

. تست ورزش: این تست کمک می کند تا دکتر قلب و عروق بتواند ریتم قلب را در وضعیت استراحت و ورزش تعیین کند و از این طریق، عملکرد و محدودیت های قلب مشخص شود.


. اکوکاردیوگرام : یک تصویر فراصوت، برای مشاهده ساختار و عملکرد قلب (اکو یا سونوگرافی قلب)

. تست الکتروکاردیوگرام : با کمک این تست می توان قدرت الکتریکی قلب را تعیین نمود که به صورت امواجی ثبت خواهد شد.

. نوار قلب گردشی : ضبط کردن تصویر قلب در حین فعالیت، جهت مشاهده ریتم غیرعادی ضربان قلب

آزمایش تمرینی : یک آزمایش برای سنجش عملکرد قلب و محدودیت‌های آن


. کاتترگذاری قلب یا کاتتریزاسیون قلب  : در این تست متخصص قلب و عروق باید یک لوله کوچک را از طریق رگ وارد بدن کرده و تا نزدیکی قلب ببرد. این کار کمک می کند تا دکتر قلب و عروق داده هایی را از مسیر انتقال لوله و قلب به دست بایورد. البته از این روش برای رفع انسداد عروق هم استفاده می شود.


. روش رادیواکتیو : این تست نوعی روش غیر تهاجمی است که مواد رادیواکتیو وارد بدن شده و با تصویربرداری هسته ای از قلب و عروق می تواند بیماری ها و ناهنجاری های مربوط به قلب و عروق را برای پزشک نمایان کند. 


خدمات متخصص قلب و عروق کلینیک پارس :


درمان بیماری های قلبی و عروقی

ویزیت متخصص

تنظیم فشارخون(کنترل کردن)

درمان گرفتگی عروق

نوار قلب(ECG)

اکوکاردیوگرافی داپلر(EKG)