ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶43737 |   _  | info@karajparsclinic.com
جراحی عمومی :
کلینیک پارس ,جراحی های عمومی,جراحی عمومی در کرج,جراحی عمومی در فردیس ,جراحی عمومی درملارد,برداشتن خال و زگیل,جراحی هرنی (فتق),جراحی پیلونیدال سینوس,هموروئید,فیستول,توده سینه(برست),جراحی انواع توده های سطحی,تخلیه آبسه

کلینیک تخصصی جراحی عمومی :

اهداف:کلیه اعضای این گروه خود را متعهد به حرکت در جهت رشد و تعالی و ارتقا کیفیت درمانی می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد. 

  • جراح عمومی کیست و چه تخصصی دارد؟

جراح عمومی برخلاف نامش، متخصص جراحی‌ای است که بر اندام‌های شکمی (مانند روده‌ها) تمرکز دارد، که شامل مری، معده، روده باریک، روده بزرگ، کبد، لوزالمعده، کیسه صفرا و مجراهای صفرا، و اغلب غده تیروئید ، جراحی سر و گردن شامل جراحی دستگاه گوارش،جراحی سرطان، جراحی تیروِئید می‌شود. جراحان عمومی همچنین با بیماری‌های دربردارندهٔ پوست، پستان، و فتق سروکار دارند.

در مواقع لزوم قادر به انجام جراحی های اورژانس رشته های دیگر مانند جراحی های ارتوپدی، جراحی های زنان، جراحی های اورولوژی، و در مواردی از جراحی های مغز و اعصاب نیز میباشند.

.متخصصین جراحی عمومی از این سبب عمومی نامیده میشوند که قادر به جراحی همه اعضای بدن میباشند.

 

از مهم ترین جراحی های قابل انجام توسط این پزشکان می توان موارد زیر را نام برد:


. جراحی سینه

. بازسازی نمودن سینه ها در سرطان

. لیفت نمودن سینه ها

. کوچک کردن سینه ها

. جراحی های تنه

. لیپوماتیک

. لیپوساکشن

. جراحی های کوچک نمودن شکم

. جراحی بینی

. جراحی های تیروئید

. جراحی کیسه صفرا

. جراحی فتق

. جراحی نمودن توده های زیر جلدی

. جراحی سرطان های گوارشی

. جراحی نمودن سرطان معده

. جراحی نمودن سرطان روده

. جراحی سرطان لوزالمعده

. جراحی های مقعد همچون جراحی بواسیر، جراحی شقاق

. جراحی فیستول

. جراحی فیستولوتومی

. جراحی استن

. جراحی های مربوط به کبد

. جراحی آپادنیس

 

دلایل مراجعه افراد به جراحان عمومی متفاوت است :

. پزشک بیمار توصیه به جراحی می‌کند:

اگر پزشک بیمار معتقد باشد که درمان‌های غیر جراحی برای او کافی نیست، ممکن است بیمار را به جراحان عمومی ارجاع دهد. در این شرایط که تنها راه درمان بیمار به انجام جراحی است، بیمار با تشخیص پزشک معالج به جراحی توصیه میشود.


. وضعیت بیمار اورژانسی باشد:

از آنجایی ‌که جراحان عمومی دانش بسیار گسترده‌ای در حوزه‌های مختلف پزشکی دارند، انواع عمل‌های اورژانسی را انجام می‌دهند. اگر بیمار دچار آپاندیسیت، انواع فتق، سنگ کیسه صفرا یا حتی زخم عمیق شده باشد، به جراح عمومی ارجاع داده می‌شود.


. خود فرد به دنبال جراحی است :

جراحی انتخابی به هر عملی اطلاق می‌شود که بیمار و پزشک او برای انجام آن به توافق می‌رسند و برنامه‌ریزی می‌کنند. به‌ عنوان‌ مثال، فرد می‌تواند برای انجام یک عمل حرفه‌ای به متخصص جراحی شکم مراجعه کند. جراحان عمومی بسیاری این عمل‌های قانونی و خودخواسته را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند. مانند انواع جراحی‌های زیبایی

 

لاپاراسکوپی چیست؟

لاپاراسکوپی یک تکنیک کم تهاجمی جراحی عمومی است که در آن برش های کوچکی در سطح شکم ایجاد (خصوصا در ناف) و از طریق ان ها دوربین و سایر وسایل مخصوص وارد حفره شکم میشود.این وسایل به جراح امکان میدهد که تمامی ارگان های داخل شکم و لگن را روی تلویزیون مخصوص معاینه و رویت کرده و با کمک انها جراحی انجام گیرد. لاپاراسکوپی برای تشخیص بیماری های خاص و درمان بیماری های خاص کاربرد دارد. این نوع جراحی نسبت به جراحی باز متداول و سنتی ، بسیار کم تهاجمی و کم خطر تر میباشد. با ابزارهای تخصصی لاپاراسکوپی می‌تواند برش‌همای بسیار کوچک‌تری نسبت به روش‌های سنتی ایجاد کند.

 

اعمال تشخیصی :

به عنوان یک جراحی تشخیصی،لاپاراسکوپی در انجام بیوپسی در حفره شکم و لگن و لنف نود ها بسیار کارایی دارد.لاپاراسکوپ به جراح این امکان را میدهد که تمام حفره شکم و لگن شامل ارگانهای زنانه،اپاندیس،کیسه صفرا،معده ،طحال و کبد را رویت و بررسی کند.

لاپاراسکوپی میتواند برای تشخیص علت درد لگن و یا سایر بیماری های زنان که قابل بررسی توسط معاینه بالینی و یا سونوگرافی نیست استفاده گردد.برای مثال ،کیست های تخمدان،اندومتریوز ، حاملگی خارج رحمی،لوله رحمی بسته شده را میتوان با لاپاراسکوپ تشخیص و درمان نمود. لاپاراسکوپ در تشخیص علت نازایی کاربرد فراوان دارد.

 

خدمات متخصص جراحی عمومی در کلینیک پارس :


. هرنی (فتق)

. توده سینه (برست)

. پیلونیدال سینوس(کیست مویی)

. کیست 

. هموروئید

. شقاق فیستول

. برداشتن خال و زگیل

. تخلیه آبسه

. توده 

. انواع توده های سطحی

. ختنه

. انواع جراحی های زیبایی

. بیوستی پستان 

 

 برای اطلاع از سایر جراحی های دیگر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.