ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶43737 |   _  | info@karajparsclinic.com
مغز و اعصاب :
کلینیک پارس ,متخصص مغز و اعصاب ,بهترین متخصص مغزو اعصاب ,بهترین متخصص مغز و اعصاب درکرج,بهترین متخصص مغز و اعصاب در ملارد,بهترین متخصص مغز و اعصاب در فردیس ,متخصص مغز و اعصاب درکرج ,متخصص مغز و اعصاب در فردیس,متخصص مغز و اعصاب در ملارد
 • کلینیک  تخصصی مغز و اعصاب :

  اهداف:کلیه اعضای این گروه خود را متعهد به حرکت در جهت رشد و تعالی و ارتقا کیفیت درمانی می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهند کرد.

  متخصص مغزو اعصاب (نورولوژیست) به چه کسی می گویند؟

  متخصص مغز و اعصاب به فردی گفته می‌شود که در زمینه درمان بیماری‌ها و اختلالاتی که بر سیستم عصبی تاثیر می‌‌گذارند تخصص دارد. سیستم عصبی شامل مغز، ستون فقرات، درمان درد کمر، درمان درد گردن، درمان فتق دیسک، بیماری تحلیل برنده دیسک و حتی درد پا  و نخاع و اعصاب پیرامونی است. متخصص مغز و اعصاب روش‌ های درمانی جراحی و غیر جراحی را به بیماران و در همه سنین ارائه می‌‌دهد.

  متخصص مغز و اعصاب با سیستم اعصاب مرکزی سروکار دارد که از قسمت مغز شروع می‌شود و تا ستون فقرات امتداد می‌یابد و شاخه‌های متعدد آن به همه نقاط بدن می‌روند. معمولاً دردی که شما در نقاط مختلف بدن خود احساس می‌کنید از سیستم عصبی بدن شما عبور می‌کند.

  متخصص مغز و اعصاب می‌تواند به درمان تعداد زیادی از اختلالات دردناک از قبیل درد پایین کمر، سکته مغزی، سیاتیک، درد مزمن، صرع، و تحت فشار بودن اعصاب بپردازد.

   

  متخصص مغز و اعصاب و یا همان نورولوژیست چه کاری انجام می دهد؟

  پزشک مغز و اعصاب ( متخصص مغز و اعصاب ) با توجه به یک بررسی ابتدایی و معاینات بالینی که در مطب انجام می‌دهد احتمال وجود مشکل در این قسمت را بررسی می‌کند و پس‌ از اینکه به یک احتمال ابتدایی رسید با استفاده از پرووسیجر های تشخیصی از قبیل نوار بینایی در این مورد خاص، نوار عصب و عضله، نوار مغز ، سونوگرافی کالرداپلر مغز ، ام آر آی ، سی‌تی‌اسکن ، آزمایش خون و مواردی ازاین‌دست سعی می‌کند تا شواهدی برای وجود بیماری مورد احتمال یافته و یا باوجوداین پروسیجرها آن را رد کند.

  با چه علائمی باید ب متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنیم :

  . گیجی

  . تغییر در خلق و خو

  . مشکلات بینایی از قبیل تاری دید و دوبینی

  . سردرد

  . گزگز دست و پا

  . کاهش هوشیاری

  . غش و ضعف ناگهانی

  . لرزش در اندامها

  . نگاه خیره و بدون واکنش

  . مشکلات بویایی و همچنین مشکل در سیستم لمسی


  • متخصص مغز و اعصاب می‌تواند به درمان مشکلات و اختلالات زیر بپردازد :

  . تومورها که شامل تومورهای مغزی ، تومورهای ستون فقرات، تومورهای اعصاب محیطی، تومورهای جمجمه یا تومورهای نخاع است

  . مشکلات مربوط به ستون فقرات می‌تواند باعث بروز درد کمر ، بی حسی و ضعف دست و پا، قدرت فشار قرار گرفتن اعصاب و ایجاد درد شود. این اختلالات می‌‌توانند در پی پارگی یا فتق دیسک، وارد شدن فشار بسیار زیاد به استخوان مبتلا به آرتروز، لغزش دیسک، عفونت و شکستگی دیسک به وجود بیایند.

  . آسیب دیدگی عصب پیرامونی یا تحت فشار قرار گرفتن اعصاب می‌تواند باعث بروز درد، بیحسی، ضعف و تحلیل رفتن عضلات صورت، دست، بازو یا پا شود.

  . اختلالات عصبی عروقی از قبیل سکته مغزی خونریزی مغزی ، آنوریسم ، بدشکلی عروق خونی، لخته شدن خون به علت ضربه یا بدون ضربه دیدگی از مواردی هستند که بر مغز، نخاع و بیماری شریان کارتوئید تاثیر می‌گذارند.

  . اختلالات مغزی از قبیل بیماری پارکینسون ، بیماری صرع ، هیدروسفالی ، و سایر مشکلاتی که شامل نقایص مادرزادی است مغز بیمار را درگیر می‌کند.

  . برخی از انواع عفونت‌ها بر بافت مغز و نخاع، مایع مغزی نخاعی که اطراف این ساختارها را احاطه کرده است یا مهره‌ها و دیسک و ستون فقرات تاثیر می‌گذارند. آسیب دیدگی تروماتیک مغز، استخوان‌های ستون فقرات، اعصاب و جمجمه بر عملکرد مغز و نخاع تاثیر می‌گذارند.

  وظایف متخصص مغز و اعصاب شامل چه مواردی است؟


  سیستم عصبی یک شبکه پیچیده از سلول‌ها و اعصاب رشته مانندی است که وظیفه انتقال پیام‌ها را از نقاط مختلف بدن به مغز و نخاع و ارسال پیام‌ها را از مغز و نخاع به سایر نقاط بدن از قبیل دست، پا و اعضای حسی بدن بر عهده دارند.

  عمل جراحی مغز و اعصاب بر تشخیص و درمان اختلالات، بیماری‌ها و آسیب دیدگی‌های سیستم عصبی و ساختارهای محافظ آن تمرکز دارد.

  این بیماری‌ها شامل اختلالاتی هستند که بر مغز، ستون فقرات، اعصاب مرکزی، جمجمه، استخوان‌های ستون فقرات، دیسک ستون فقرات، عروق خونی، رباط‌ها و سایر ساختارهای که وظیفه محافظت از بافت‌های عصبی را بر عهده دارند تاثیر می‌گذارند

  جراح مغز و اعصاب معمولا بر اساس شرایط بیمار، سطح آسیب دیدگی و سطح سلامت عمومی او از روش‌های غیر جراحی برای درمان استفاده می‌کند.

   

   

  خدمات متخصص مغز و اعصاب کلینیک پارس :

   

  . پیشگیری و درمان آلزایمر-پارکینسون

  . درمان اختلالات سر درد،صرع ، تشنج ،اختلال نورولوژیکی

  . درمان بیماری های سکته مغزی 

  . بر طرف کردن میگرن و سنکوب ( غش)

  . درمان مولتیمل اسکلروز (MS ) تاری دید در یک چشم

  . درمان نوروپاتی(سوزن شدن- بی حسی)

  . درمان نورالژی ( درد عصبی مزمن)

  . رفع مننژیت ( التهاب اطراف مغز)

  . نوار مغز  (EMG_NCG)

  . نوارعصب و عضله ی دست وپا (EEG)

  . دیسک کمر و سایر بیماری ها مغزو اعصاب و ستون فقرات

  . روان درمانی برای جانبازان اعصاب و روان