ثبت نام  ورود به حساب کاربری
 ۰۲۶۳۶۶46866 - ۰۲۶۳۶۶79282 |   _  | info@karajparsclinic.com
دسته بندی ها
آخرین دیدگاه ها

    فعلا موردی یافت نشد!

درمانگاه شبانه روزی پارس ،درمانگاه فردیس ،درمانگاه کرج ، کلینیک پارس ، ارتوپد،اطفال،جراحی،مامایی،زیبایی، دندانپزشکی ، دندان ، دندانپزشکی در کرج ، دندانپزشکی در فردیس ، درمانگاه
بیماری های مربوط به چاقی !
درمانگاه شبانه روزی پارس ،درمانگاه فردیس ،درمانگاه کرج ، کلینیک پارس ، ارتوپد،اطفال،جراحی،مامایی،زیبایی

بیماری های مربوط به چاقی !

چاقی و بیماری های مزمن

طبق تحقیقاتی که در طی 20 سال گذشته انجام شده است چاقی نقش بسیار مهم در بیماری ها دارد در ادامه برخی از این بیماری ها را برای شما نام برده ایم که عبارتند از :

چاقی و سرطان

طبق اعلام انجمن آمریکا ، وزن بیش از حد بدن تا 20 درصد از کل مرگ ومیرسرطان کمک می کند با توجه به اینکه چاقی نسبت به بسیاری از انواع سرطان به طور قابل توجهی قابل کنترل است ، دلیل این امر است که مدیریت وزن و تناسب ماندن بدن روش های امیدوار کننده ای برای کاهش میزان سرطان کشور و نجات جان است .

با این حال علم پزشکی باید درمورد دلایل چاقی و اینکه چرا کاهش وزن برای اکثر افراد بسیار دشوار است ، اطلاعات بیشتری کسب کنند . هرچند مسلم هست که با افزایش توده بدن فرد ، خطرات بسیاری از انواع سرطان نیز همینطور است . این موارد شامل سرطان های روده بزرگ ، کلیه ، آندومتر ، مری ، لوزالمعده ، مثانه ، تیروئید ، تخمدان ، پروستات است . اضافه وزن و چاقی همچنین خطر ابتلا به سرطان ها را افزایش می دهد .

چاقی و دیابت

یکی از شایع ترین بیماری های مهم در زمینه چاقی افراد دیابت می باشد . دیابت در 20 سال گذشته افزایش یافته است .خبر خوب این است که در صورت کنترل چاقی ، دیابت می تواند تا حد زیادی قابل کنترل باشد .

با افزایش چاقی در کودکان ، آنها را در معرض خطر ابتلا ب دیابت نوع 2 قرار می دهید بهتر است که در کودکی به فکر فرزند خود وتغذیه آن باشید .

یک رژیم غذایی سالم و ورزش روزانه ستون هایی برای جلوگیری و مدیریت چاقی و دیابت است .

چاقی و بیماری قلبی

چاقی نیز می تواند یکی از علت های مهم درباره بیماری های قلبی باشد چاقی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری قلبی را ب شدت افزایش می دهد . حتی اگر آن شخص عوامل خطردیگری برای بیماری های قلبی را نداشته باشد . برای افرادی که خطرات شناخته شده ای برای بیماری های قلبی دارند _ از جمله فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، مصرف دخانیات و دیابت کنترل نشده_باعث افزایش چاقی می شوند .

چه بیماری هایی عامل چاقی هستند ؟

1 کم کاری تیروئید

2 اختلالات در خواب

3 افسردگی

4 دیابت

5 بیماری کوشینگ بیماری چاق کننده

6 پر خوری ناشی از بیماری های روانی

7 تحرک کم و ورزش نکردن

چاقی چیست ؟

با مصرف کالری و نسوزاندن کالری ها ، کالری ها در طولانی مدت باعث چاقی می شوند و درگذشت زمان کالری های اضافی جمع شده موجب اضافه وزن می شود . مهم ترین علت اضافه وزن کالری زیاد و تحرک کم می باشد .

اصطلاحا به چاقی ، به جمع شدن چربی ها دور شکم ، پهلو ، ران ، و باسن را چاقی می گویند وقتی ذخایر چربی بدن بیش از حد طبیعی شود با این مشکل رو به رو خواهید شد .

چاقی و مرگ و میر

همانطور که مطلع هستید مرض چاقی به عنوان یکی از علل پیشگیری مرگ و میر در سرتاسر جهان هستی شناخته می شود .

به طور متوسط چاقی طول عمر را حدود 6 تا 7 سال کاهش می دهد .

در آمریکا تخمین زده شده که چاقی منجر به افزایش 111.900 تا 365.000 مرگ و میر در طول یک سال شده است .

آیا ورزش کردن باعث می شود چاقی از بین رود ؟

مسلما ورزش کردن و تحرک داشتن در انسان باعث می شود که اگر به طور مداوم انجام شود و هر روز تکرار شود شما کاهش وزن چشمگیری را داشته باشید البته باید توجه کنید که همراه ورزش کردن شما نیاز به رژیم غذایی هم دارید که بتواند به کم کردن وزن شما کمک کند . شما با ورزش کردن و خوردن مواد غذایی سالم می توانید زندگی سالم تری داشته باشید .

آیا سیگار کشیدن باعث چاقی می شود ؟

سیگار کشیدن در تمامی افراد موجب چاقی نمی شود بلکه عمدتا سیگار کشیدن باعث لاغری فرد هم می شود . ترک سیگار است که اغلب باعث افزایش وزن و چاقی می شود .

زمانی که شما درحال ترک سیگار هستید و اثر نیکوتین از بدن شما خارج می شود بدن شما رفته رفته میل و اشتهای بیشتری بدست می آورد که باعث چاقی می شود .

چه غذاهایی سریع شمارا چاق می کنند ؟


غذاهایی که در زیر نام می بریم می تواند برای افراد لاغر مناسب باشد و شما را چاق کند :

1 تخم مرغ

2 کره بادام زمینی

3 گوشت پرچرب

4 لوبیا

5 سبزیجات و میوه ها

6 غلات کامل

7 روغن و چربی سالم

8 شیر کامل

9 مغز ها

10 برنج

11 غذا های نشاسته دار

12 ماهی

13 لبنیات مثل شیر ماست کره پنیبر

غذاهایی که باعث لاغری می شود و برای بدن مفید است :

1 میوه ها

2 برنج قهوه ای

3 دانه چیا

4 گندم

5 تربچه

6 نخود یا هوموس

7 پاپ کورن ساده

8 کرفس

9 توت فرنگی

10 خیار

11 اسفناج

12 تخم مرغ

13 عدس

آیا با ورزش می توان لاغر شد ؟


یکی از مهم ترین و رایج ترین سوالات که افراد می پرسند این است که آیا با ورزش کردن می شود لاغر شد ؟

باید در جواب به این سوال شما گفت که یکی از عامل مهم در لاغری ورزش کردن می باشد فعالیت های ورزشی متابولیسم بدن شما را افزایش داده و بر چربی سوزی موثر هستند .

چه ورزشی برای لاغری خوب است ؟

در ادامه برخی از ورزش هایی که برای لاغری خوب هستن را بیان کرده ایم :

1 طناب زدن

2 تکواندو

3 شنا

4 بسکتبال

5 دویدن آهسته و یکنواخت

6 دوچرخه سواری

7 بدنسازی

8 ورزش هوازی

9 رقصیدن

10 پیاده روی

سخن پایانی

مرکز جراحی های محدود و درمانگاه شبانه روزی پارس با بیش از 20 سال سابقه و ارائه خدمات درمانی و زیبایی و جراحی در کرج ( فردیس ) می باشد و دارای بخش های : داخلی ، اطفال در کرج ( فردیس ) ، متخصص ارتوپد ، متخصص زنان ، دندانپزشکی در فردیس ، زیبایی ، لیزر مو های زائد در کرج ( فردیس ) و ... می باشد .

جهت دریافت مشاوره رایگان و نوبت دهی می توانید در بخش نوبت دهی اینترنتی سایت پارس و یا از طریق شماره های تلفن زیر نوبت خود را ثبت کنید .

02636679282

02636646866

مقاله های مرتبط 

 تغذیه و رژیم درمانی